Inrikesexkursion + sitz med StudOrg

Save the date! Mini Exkursion till Helsingfors + sitz med våra vänner på Studorg fredagen den 8.4!

Fredagen den 8.4 ordnas mini en exkursion till Helsingfors fullpackat med roligt program!

I Helsingfors ska vi besöka Naturhistoriska muséet för ett kulturellt inslag i dagen och på eftermiddagen får vi träffa riksdagsledamot Eva Biaudet på SFP:s partikansli. Dagen avslutas med den traditionella sitzen tillsammans med våra vänner från StudOrg! Sitzens tema kommer vara att vi alla har egna halare på och någon detalj i föreningens färger, var kreativa 😉!

Under resan har vi också sparat tid för fritid under eftermiddagen.

Det finns 31 lediga platser till exkursionen och 5 reservplatser. Anmälan öppnar här på hemsidan måndag 28.3 kl 12:00

Mer information om tidtabeller och priser kommer publiceras vid ett senare skede.