Statsvetenskapliga Klubben vid Åbo Akademi r.f.s 95:e årsfestvecka

 

 

Kära SF-are,

 

hösten är här och det brukar även innebära att höjdpunkten på året närmar sig, nämligen årsfestveckan. Dock kommer denna vecka se lite annorlunda ut men vi har försökt att hålla kvar gamla klassiker och ordna diverse evenemang för att fira SF-Klubbens jubileumsår. Vi har tagit i beaktande rådande omständigheter i planerandet av årsfestveckan och hoppas att veckan kan lysa upp denna mörka höst! Dela gärna med er av hur ni kommer att tryggt fira SF-95 och använd gärna taggen #SFXCV! 

 

Veckans evenemang kommer att komma upp på denna sida. Håll utkik! 

 

MÅNDAG

Skumppa tasting med Tom Blomqvist kl.19:00-21:00 

TISDAG: 

Destination “X” kl.15:45

ONSDAG: 

Releasekväll med A&O och Politicus kl.19:00

TORSDAG

AW på zoom kl.19:00

FREDAG

History Walk kl.14:00

LÖRDAG

Jubileumsskål kl.14:00

 

SF-klubben förbehåller sig rätten att göra ändringar i programmen för att säkra att smittorisken för Covid-19 är så liten som möjlig.

Deltagare på evenemang är själv ansvariga för sitt eget hälsotillstånd och skall själv kunna bedöma om de kan deltaga på evenemang eller inte. SF-klubben ansvarar inte för individer som vansköter hälsoregler för att förhindra smitta av Covid-19. 

SF-klubben tar i beaktande Covid-19 hälsoregler i sina evenemang.